A HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont Hivatása: Kutató című interjúsorozatának második adásában Bálint Csanád régészt kérdezi életéről, munkásságáról és a Régészeti Intézet történetéről kollégája, Mende Balázs.
Bálint Csanád, a HUN-REN BTK Régészeti Intézet nyugalmazott kutatóprofesszora, aki tizennyolc évig volt az intézet igazgatója. Kutatási területe a kora középkori sztyeppei népek régészete, anyagi kultúrájuk viszonya a nagy keleti és az egykorú európai civilizációkhoz. Monografikusán feldolgozta a kora középkori sztyeppéi népek régészetét, a honfoglalás kor Dél-Magyarországi leleteit, első elemzését adta a késő avar kori telepkerámiának és feldolgozta a Transzkaukázus kora középkori régészeti és numizmatikai leleteit a 6-7. századi eurázsiai sztyeppe szempontjából.
Őt kérdezi Mende Balázs, aki a Bálint Csanád kezdeményezésére 2001-ben életre hívott, Közép- és Kelet-Európában első, kizárólag régészeti csontmaradványok vizsgálatára specializálódott genetikai laboratóriumból később létrejött Archeogenomikai Intézet igazgatóhelyettese.
Az interjú elérhető a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont YouTube-csatornáján: